O cajonu

Seznamte se s českým inovativním hudebním nástrojem s patentovanou konstrukcí. Klademe si za cíl pomoci pedagogům adaptovat nové metody učení do výuky.
Jan Lála, zakladatel a majitel

CO JE CAJON

Cajon (čti kachon) znamená španělsky bedýnka a označuje latinskoamerický sedací buben. Je oblíbený mezi muzikanty a také mezi dětmi, které hru na cajony prostě milují! Jakmile se jim dostane do ruky, hned jej začnou zkoumat, zkoušet a improvizovat.

PROČ CAJON DĚTEM?

Zapojením cajonů do výuky a hrou na ně se u dětí zvyšuje soustředěnost, zdokonalují se jejich rytmické dovednosti, koordinace i jemná motorika. Výuka se stává hravější, interaktivnější, a hlavně pro děti také mnohem zábavnější. 
Výuka formou získávání praktických zkušeností a prožitků otevírá cesty k novým metodám učení.
Nové metody učení jsou oproti klasické výuce přirozenější a mají trvalejší efekt, který se přenáší i do dalších předmětů. Tím je učení během celého dne pro děti zábavnější, děti se v kratší době a snadnější formou naučí mnohem více.
Carton Cajon® a jeho správné používání přispívá k emotivnímu prožívání výuky, osvěžuje a zlepšuje paměť, udržuje soustředěnost a harmonizuje mozkové hemisféry. Proto se z Carton Cajonu® stává nenahraditelná učební pomůcka.

CARTON CAJON PŘEHLEDNĚ

O výhodách

víceúčelové učební pomůcky

PROPOJUJE PŘEDMĚTY

Carton Cajon® je vhodný pro mezipředmětové projekty – propojení hudební, výtvarné a dramatické výchovy a dalších předmětů jako například výuky cizích jazyků.

ROZVÍJÍ

Carton Cajon® rozvíjí emočně-komunikační dovednosti jednotlivců i kolektivů, zlepšuje soustředěnost, zdokonaluje rytmické dovednosti, koordinaci i jemnou motoriku.

PODPORUJE PREVENCI

Napomáhá při korekci poruch učení a přispívá k prevenci sociálně-patologických jevů (segregace, šikana apod.)

PŘESAHUJE

Doplňuje mimoškolní aktivity - projektové dny, školní slavnosti, besídky, externí pobyty žáků (škola v přírodě, seznamovací pobyty, atd.), družiny a zájmové kroužky (hudební, taneční, výtvarné a divadelní).

PRAKTICKÝ

Carton Cajon je lehký a skládací. Díky praktickému kufříku nezabírá mnoho místa a dá se jednoduše převážet na akce mimo školu. Opětovné složení pak trvá pouhých 20 sekund.

Carton Cajon

Skládací kartonový buben Carton Cajon je českého původu, nabízí velké množství barevných potisků nebo naopak varianty bez potisku. Nabízíme čtyři základní velikosti a tři druhy povrchové úpravy.

Dokážeme uspokojit potřeby každé organizace.

vybírejte ve 3 velikostech,
3 variantách provedeNÍ

STANDARD

Výška 45 cm, větší děti a dospělí

BAREVNÉ VARIANTY

NATUR
890,-
BÍLÁ
1090,-
POTISK
1490,-
VYBÍRAT
Buben Carton Cajon® je originální alternativa k tradičnímu dřevěnému cajonu. Novinka mezi perkusemi charakteristická svým zvukem a skládací konstrukcí je ideální cvičný cajon pro každý den.

Bubnujte, cvičte, relaxujte, projevte emoce. Carton Cajon® vás nadchne svou kvalitou, praktičností a designem. Snadno jej sbalíte sebou na cesty nebo jej oceníte coby originální bytový doplněk.

Ať už chcete udělat radost sobě nebo někomu jinému, Carton Cajon® je ta správná volba.

MINI

Výška 35 cm, mladší žáci

BAREVNÉ VARIANTY

NATUR
850,-
BÍLÁ
990,-
POTISK
1190,-
VYBÍRAT
Buben Carton Cajon® Mini je originálně pojatý perkusní hudební nástroj vhodný pro děti do výšky 130 cm. Tento sedací buben charakteristický svým tlumeným zvukem a skládací konstrukcí se stává ideálním společníkem pro děti na každý den.

Hledáte-li originální, ekologický, skoro nezničitelný dárek, který děti budou milovat, tak Carton Cajon® Mini je ta správná volba!

HAND

30 x 30 cm, vhodné pro každého

BAREVNÉ VARIANTY

NATUR
390,-
POTISK
550,-
VYBÍRAT
Ruční bubínek dodávaný s paličkou. Carton Cajon do ruky je vyroben ze stejného silového kartonu jako sedací Carton Cajon, což zaručuje jeho odolnost. Jeho zvuk je dutý a co se týče rozměrů, je oproti originálnímu Carton Cajonu ještě menší a ještě skladnější.

Využijete jej při rytmizování, relaxování, jednoduchém hudebním doprovodu a při mnoha jiných příležitostech. Jedinečně ovšem tamburína vynikne ve skupinovém bubnování.
Carton Cajon Sada vcetne Hand Cajonu
Nejste si jistí, že Carton Cajon správně využijete?

Bez obav! 
Je to jednoduché a abychom vám to ještě více usnadnili,
připravili jsme pro vás i vaše žáky
workshopy a kurzy akreditované MŠMT
Ochrana osobních údajů
Obchodní podmínky Carton Cajon
sun-otripadvisormagic-wandinboxbubblebullhornbugthumbs-uparrow-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram